Lørdag d. 24. marts 2018
kl. 10.00
Søften Kultur- og Idrætscenter

 
Vi inviterer hermed til afslutning på efterårs- og vintersæsonen, hvor gymnasterne vil vise lidt af det, de har arbejdet med. Præcis kl. 10.00 er der fælles indmarch. Gymnasterne møder senest kl. 9.45 omklædte i Hal 1 (den gamle hal), herefter er der kun gymnaster i Hal 1. Ca. 30 min. før ens hold skal på gulvet, mødes gymnaster og instruktører i hal 1. Alle gymnaster, der er med på gulvet, vil efter holdets optræden, få en forfriskning sammen med deres instruktører og hjælpeinstruktører i Gymnastiksalen.
 
Pris:
Voksne: kr. 35,- Børn/unge u. 18 år: gratis adgang

 
Der kan betales med mobilpay Tak for en god sæson
Hinnerup Gymnastik Samvirke
Bor man i gå-afstand, så lad bilen stå hjemme.

 
  Dagens program
Kl. 10.00 Indmarch Velkomst v/Tage Alf Jensen - formand for HGS Fællessang
Kl. 10.30  Mor/Far-Barn H-H (2 hold), Korsholm, SKIC og Rønbæk - Tanja, Lisbet, Mie, Jane, Kristina, Rikke, Anne, Ida, Anja og Mette
Kl. 10.52 DGI Østjylland 10-14 - Gæstehold
Kl. 11.17 Motorisk træning 0.-4. kl. Rønbæk - Tina, Gitte, Solveig og Vibeke
Kl. 11.28 Spilopper 4-5 år SKIC - Jakob, Anja, Emma, Katrine og Laura Vi tumler videre 4-5 år SKIC - Malene, Randi, Alfred, Louise, Mette Marie, Peter og Tobias Små Krudtugler 4-5 år Korsholm - Maria, Mette og Louise
Kl. 11.50 Spilopper 4-5 år HH - Malene, Thilde, Ane, Laura, Marie, Sille, Sofie og Sofie Spilopper 4-5 år Rønbæk - Laura, Lærke, Maja, Selma, Signe, Sine og Sophie
Kl. 12.12 Instruktørspring Kl. 12.22 Begynderspringpiger 5-6 år Rønbæk - Inge, Johanne, Camilla, Emma, Julie, Liva, Sander, Sean, Sidsel og Tage
Kl. 12.42  Drengefræs 5-6 år Rønbæk - Rikke, Tage, Alex, Kristian, Magnus, Milo, Nicolai, Rasmus, Simon og Therese
Kl. 13.00  Pauseaktiviteter
Kl. 13.30 Springdrenge 1.-2. kl. Rønbæk - Tage, Astrid, Cecilie, Jesper, Lasse, Lisbet, Mikkel, Simon og Stefanie
Kl. 13.50 Springpiger 1.-2. kl. Rønbæk - Merete, Dicte, Kirstine, Mathilde, Sander, Sean, Stine, Tage og Therese 
Kl. 14.08 Store Krudtugler 0.-1. kl. Korsholm - Maria, Mette og Louise Leg/Spring/Rytme 0.-2. kl. SKIC - Charlotte, Jakob, Anna, Dicte, Helene, Laura, Louise og Solvej
Kl. 14.30 DGI Østjylland - Juniorholdet - Gæstehold
Kl. 15.00 Springpiger 2.-4. kl. Rønbæk - Heidi, Helle, Lone, Anna, Mikkel, Oliver og Viktor 
Kl. 15.18 Springdrenge 3.-5. kl. Rønbæk - Frederik, Amalie, Carsten, Emil, Jesper og Simon
Kl. 15.33 Springpiger 3.-5. kl. Rønbæk - Jim, Dicte, Holger, Morten, Oliver, Sanne og Signe
Kl. 15.55 Zumba - Søften - Jeanette 
Kl. 16.05 Rytmepiger 3.-6. kl. SKIC - Cecilie og Sarah Rytmepiger 3.-6. kl. Rønbæk - Rosa, Emma, Silke og Rasmus
Kl. 16.20  Juniorholdet Rytme og Spring 6.-9. kl. Rønbæk - Emilie, Isabella, Laura, Felix, Louise, Asbjørn, Frederik, Holger, Lasse og Morten
   
  Sluttidspunkt ca. kl. 16.45

                 
Hinnerup Gymnastik Samvirke, Det sociale fællesskab - Den personlige glæde - Den gymnastiske udfordring.