Forårsopvisning/afslutning 2019
 

Sæt kryds i kalenderen

Lørdag d. 30. marts 2019 

kl. 10.00
Søften Kultur- og Idrætscenter

 
Vi inviterer hermed til afslutning på efterårs- og vintersæsonen, hvor gymnasterne vil vise lidt af det, de har arbejdet med. Præcis kl. 10.00 er der fælles indmarch. Gymnasterne møder senest kl. 9.45 omklædte i Hal 1 (den gamle hal), herefter er der kun gymnaster i Hal 1. Ca. 30 min. før ens hold skal på gulvet, mødes gymnaster og instruktører i hal 1. Alle gymnaster, der er med på gulvet, vil efter holdets optræden, få en forfriskning sammen med deres instruktører og hjælpeinstruktører i Gymnastiksalen. 
 
Pris: 
Voksne: kr. 35,- Børn/unge u. 18 år: gratis adgang

 
Der kan betales med mobilpay Tak for en god sæson
Hinnerup Gymnastik Samvirke 
Bor man i gå-afstand, så lad bilen stå hjemme.


 


Programmet for forårsopvisningen i Søften Kultur - og idrætscenter
   

Dagens program 2019

Kl. 10.00

Indmarch

Velkomst v/Tage Alf Jensen - formand for HGS

Fællessang

Kl. 10.30

Mor/Far-Barn H-H - Tanja (mandag) Lisbet (tirsdag)

Mor/Far-Barn Korsholm - Mia

Mor/Far-Barn SKIC - Rikke, Vivi

Mor/Far-Barn Rønbæk - Ida, Anja, Mette

Kl. 10.50

Gudenådalens Efterskole - Gæstehold

Kl. 11.20

Spilopper 4-5 år SKIC - Anne, Katrine, Anja, Anne Sofie, Helene, Line, Monica,

Spilopper 4-5 år Rønbæk - Kristina, Camilla, Josefine, Laura, Maja, Merete, Selma,

Sidsel, Signe, Sine og Sophie

Kl. 11.40

Instruktørspring Frederik

Kl. 11.50

Zumba - Søften - Jeanette

Kl. 12.00

Spilopper 4-5 år HH - Malene, Thilde, Ane, Karla, Sille, Sofie og Susanne

Spilopper 4-5 år HH - Jane, Lisbet, Hannah, Luna, Maja, Sarah og Sille

Kl. 12.20

Begynderspringpiger 5-6 år RIC - Edith, Liva, Caroline, Cecilie, Emma, Freja,

Julie, Kristine, Sidsel og Therese

Kl. 12.37

Springpiger 0.-2. kl. RIC - Rikke, Astrid, Esther, Katrine, Laura, Lauritz, Linnea,

Maja, Maya, Miriam, Nikoline og Sophie

Kl. 12.54

Drengefræs 5-6 år RIC - Tage, Merete, Amalie, Elias, Emil B, Emil K, Kristian,

Magnus, Nicolai, Peter, Rasmus og Sander

Springdrenge 1.-2.  kl. RIC - Tage, Emil, Hugo, Jesper, Lasse, Ole og Sander

Kl. 13.10

Pauseaktiviteter - Instruktører og hjælpeinstruktører

Kl. 13.25

Springrødderne 0.-2. kl. SKIC - Malene, Randi, Alfred, Anne Sofie, Mette Marie,

Peter, Solvej og Yaya

Kl. 13.38

Ungeholdet 16-25 år RIC - Andrea og Frederik

Kl. 14.00

Springpiger 1.-3. kl. RIC -  Merete, Dicte, Emma, Kirstine, Lærke, Mathilde,

Stine, Therese og Wilma

Kl. 14.17

DGI Østjylland - ynglingeholdet - Gæstehold

Kl. 14.47

Springpiger 4.-5. kl. RIC -  Jim, Sanne, Holger, Morten, Oliver, Sander, Signe,

Felix, Viktor

Kl. 15.07

Rytme +30 Rønbæk - Emilie og Isabella

Kl. 15.14

Springpiger 2.-4. kl. RIC - Heidi, Helle, Lone, Karla, Oliver, Rebekka, Thea og

Viktor

Kl. 15.29

Rytmepiger 3.-6. kl. RIC - Rosa og Astrid

Rytmepiger 3.-6. kl. SKIC - Cecilie og Sarah

Kl. 15.47

Springdrenge 3.-5. kl. RIC - Niels, Martin, Carsten, Jesper, Simon

Kl. 16.02

Rytme 1.-3. kl. RIC - Inge, Johanne og Dicte

Kl. 16.12

Juniorholdet Rytme og Spring 6.-9. kl. RIC -  David, Emilie, Isabella, Jesper,

Laura, Louise, Frederik, Holger, Jim, Lasse, Martin, Morten og Niels  

Ca. 16.40

Sluttidspunkt


 

Hinnerup Gymnastik Samvirke, Det sociale fællesskab - Den personlige glæde - Den gymnastiske udfordring