Alle hold for sæsonen 2017- 2018

 
 

Aktivitetssteder
 

Rønbæk Idrætscenter hal 2 i Hinnerup
 
Ugedag Hold Nr. Instruktører Tidspunkt
Mandag
Springdrenge 1. - 2. kl.
Springpiger 2. - 4. kl.
Springpiger 3. - 5. kl.
Junior – Spring
Junior – Rytme
 
25
48
33
35
44

Tage
Heidi, Helle, Lone
Jim, Andrea, Dicte Louise, Felix
 Emilie, Isabella, Laura
 
15.30 – 16.30
16.15 – 17.30
17.15 – 18.30
18.30 – 20.00
18.30 – 20.00
Onsdag Drengefræs 5 - 6 år
Begynderspringpiger 5 - 6 år
Springpiger 1. - 2. kl.
 
  24    
49
32
 

Rikke, Tage
Inge, Johanne
Merete
 
15.30 – 16.30
16.30 – 17.30
17.15 – 18.30
Torsdag        
Fredag Springdrenge 3. - 5 kl. 52 Frederik 17.00 – 18.30
 
 
 
Rønbækskolens gymnastiksal i Hinnerup
 
Ugedag Hold Nr. Instruktører Tidspunkt
Mandag Spilopper 4 - 5 år
Hit Fit Dance
Puls og Power
27
3
10
Laura
Connie
Connie

17.00 – 18.00
18.00 – 18.55
19.00 – 20.15
 
Tirsdag
Rytmepiger 3. - 6. kl.
Zumba Fitness
Herregod træning
Power Ladies
 
37
5
21
4
Rosa
Hanne S.W
Lena
Lena
16.30 – 17.55
18.00 – 19.00
19.00 – 20.00
20.15 – 21.15
Onsdag
Mor/far-barn 2 - 4 år
Pilates
Yoga
 
23
12
1
Ida
Pia
Emilie V

17.15 – 18.00
18.15 – 19.30
19.30 – 20.30
 
Torsdag
Motorisk træning 0. - 4. kl.
Effekt (klippekort)
Cross Dance
 

26
17
2
 

Tina
Kirsten
Trine
 

16.45 – 17.45
18.00 – 19.15
19.15 – 20.15
 
 
Korsholm Skoles gymnastiksal
 
Ugedag
Hold Nr. Instruktører Tidspunkt
Tirsdag

Mor/far-barn 2 - 4 år
 
46 Kristina 17.00 - 17.45
Onsdag
Krudtugler 4 - 5 år
Store krudtugler 0. - 2. kl.
45
47

Maria, Mette
Maria, Mette
 
17.00 – 18.00
18.00 – 19.00
 
 
SKIC’s gymnastiksal i Søften
 

Ugedag
 
 Hold Nr. Instruktører Tidspunkt
Mandag  
Mor/far-barn 2 – 4 år
Vi tumler videre 3 – 5 år
M/K Motion
 

34
40
20
 

 Rikke
Malene, Randi
Ruth, Pia
 

16.30 – 17.15
17.20 – 18.20
18.30 – 19.30
 
Tirsdag Spilopper 4 - 5 år
Leg/Spring/Rytme 0. – 2. kl.
38
50
 Jakob
Jakob, Charlotte
 
16.30 – 17.30
17.30 – 18.30
 
Onsdag
Rytmepiger 3. – 6. kl.
Zumba Fitness
 

30
14
 

Cecilie, Sarah
Jeanette
 

16.45 – 18.00
18.00 – 19.25
 
 
 
Ugedag Hold Nr. Instruktører Tidspunkt
Mandag
Spilopper 4 - 5 år
Mor/Far-Barn 2 - 3 år
Power Puls
 
28
29
13

Malene
Tanja
Hanne S.W.
 
16.00 - 17.00
17.00 – 17.45
18.00 – 19.15
Tirsdag
Mor/far-Barn 2 - 4 år
 

51
 
Lisbet, Mie 17.00 – 17.45
         
Torsdag
Fitness aerobic m/ krydderier
Klippekort – Varieret program
 

18
 
 
Lena
Lena
18.30 – 19.50
20.00 – 21.00
Lørdag
Skigymnastik - jan. -  2017
 
  Lena 10.00 – 11.00
 
 
De sidste nyheder kan du se på vores hjemmeside
på FaceBook - Hinnerup Gymnastik samvirke
 
Hinnerup Gymnastik Samvirke, Det sociale fællesskab - Den personlige glæde - Den gymnastiske udfordring.